Opalenizna. Sztuczne słońce w tubce czy w solaryjnej tubie?

Przyszła wiosna. Solaria pękają w szwach. Na drogeryjnych półkach pojawiają się nowe kosmetyki brązujące, balsamy i kremy tonujące.

Zaczynamy łykać beta - karoten w kapsułkach i pić soki marchwiowe. A wszystko po to, by ożywić zszarzałą po zimowych chłodach skórę blaskiem złotego koloru.

Za co kochamy brąz?

Pod wpływem opalenizny skóra wygląda na zdrowszą , a ciała prezentuje się się znacznie szczuplej . Dzieje się tak tylko wtedy, gdy opalenizna jest umiarkowana , a wizyty w solarium nie przybrały postaci nałogu (naukowcy stwierdzili istnienie zjawiska tanoreksji).Wiosną chcemy odsłonić więcej ciała , a blade nogi nie komponują się dobrze z naszym pozytywnym nastawieniem do świata. Słońce już mocno grzeje, ale na plażowe wylegiwanie się jeszcze za wcześnie. Zaczynamy więc eksperymentować z opalenizną z tubk i lub słonecznej kabiny w solarium.

Warto jednak postawić na zdrowszy wariant, czyli samoopalacze i kremy brązujące . Zawierają one składniki nawilżające i pielęgnujące skórę . Nie tylko nie przyspieszają jej starzenia, ale często hamują ten proces.

O czym warto pamiętać zanim wetrzemy w skórę samoopalacz?

1. Należy wykonać staranny peeling twarzy i całego ciała . W przeciwnym razie zgrubiała skóra na kolanach czy łokciach zabarwi się silniej aniżeli pozostałe części ciała, a zrogowaciały naskórek spowoduje efekt nierównej opalenizny w postaci plam i smug .

Peeling do ciała powinien być gruboziarnisty (chyba, że masz bardzo wrażliwą skórę). Porcją wielkości orzecha włoskiego należy masować skórę. Wartym polecenia jest peeling St. Ives, zmielone drobinki nie rozpuszczają się w wodzie, a skóra wydaje się być gładka i oczyszczona po jego zastosowaniu. Można także zaopatrzyć się w specjalną gąbkę.

2. Wykonaj depilację ciała najlepiej dzień wcześniej .

3.Na brwi i włoski przy skroniach nałóż tłusty krem, aby zabezpieczyć je przed zabarwieniem. Jeśli tego nie zrobisz, włoski mogą przybrać rudawy kolor (jeśli jesteś blondynką, a ciemniejsze rozjaśnią się na nieestetyczny odcień).

4. Pamiętaj, że samoopalacz należy dostosować do karnacji . Zazwyczaj możemy wybierać spośród dwóch odcieni, przeznaczonych do jasnej i ciemnej karnacji.

5. Balsam czy samoopalacz (ma więcej składnika barwiącego) aplikuj starannie i równomiernie , by nie powstały smugi.

6. Po nałożeniu koniecznie umyj ręce , gdyż zabarwione na żółto skórki wokół paznokci na pewno nie dodadzą Ci uroku.

7. Samoopalacz daje efekt opalenizny po ok. 4 godzinach. Nie ubieraj do tego czasu jasnych ubrań, bo je wybrudzisz i trudno będzie o usunięciem takich plam.

8. Pamiętaj, że wytwarzaniu sztucznej opalenizny na skórze towarzyszy dość specyficzny zapach . Nie nakładaj samoopalacza bezpośrednio przed randką.

Opalenizna utrzyma się około trzech do czterech dni. Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie balsamów brązujących , łatwiej uda Ci się je nałożyć, a także nie ryzykujesz plamami. Skóra będzie zabarwiała się stopniowo, a finalnie uzyskasz bardziej łagodny i naturalny efekt.

alat

Czytaj także w Znam.to: Naturalny peeling cukrowy Bielendy - skóra gładka, miękka i sprężysta

Więcej o:
Copyright © Agora SA