Okulary czy soczewki - Co wybrać?

Wiele osób, szczególnie kobiet z wadą krótkowzroczności lub dalekowzroczności rezygnuje z noszenia okularów korekcyjnych z powodu niepożądanego efektu estetycznego, jaki dają szkła korekcyjne. O nowoczesnych technologiach w soczewkach okularowych opowiadała Lucyna Przyborek z sieci salonów optycznych Perfect Vision.

W przypadku krótkowidzów - oczy są pomniejszone - tym bardziej im większa jest wada wzroku. Oczy osób z dalekowzrocznością wyglądają natomiast na powiększone. Oba efekty zaburzają dobre samopoczucie i często powodują, że zamiast okularów wybieramy soczewki kontaktowe. Poza tym dominuje mit, że okulary są ciężkie, co powoduje dyskomfort ich noszenia.

Koniec z mitami! Zobaczcie, jakie nowe możliwości mamy w korekcji wad wzroku. Nie musimy rezygnować z okularów, które nie tylko pomagają dobrze widzieć, ale są również ważnym elementem, który możemy świetnie wykorzystać do stylizacji i poprawy naszego wyglądu i wizerunku.

Rynek optyczny ulega ciągłym zmianom dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych. Występuje szeroka gama zaawansowanych technologicznie, najwyższej jakości produktów, dostosowanych do naszych potrzeb i zapewniających maksymalny komfort widzenia.

Pierwszym krokiem przy wyborze okularów jest dokładne określenie celu, do jakiego są nam potrzebne. Czy potrzebujemy okularów w celu korekcji dali czy bliży, do jazdy samochodem, uprawiania sportów itd. W zależności od potrzeb należy dopasować odpowiednią konstrukcję soczewki. Tym zajmują się specjaliści w dobrych salonach optycznych. Zaproponują oni oprawy dopasowane do kształtu twarzy i soczewki okularowe odpowiednie do konkretnej wady wzroku.

W ofercie salonów optycznych występują:

Soczewki progresywne: łączą w sobie wszystkie typy korekcji, stanowiąc rozwiązanie typu "all in one". Rezultatem jest doskonała korekcja wzroku, umożliwiająca widzenie na każdą odległość i w każdym kierunku, bez konieczności zmiany okularów.

Soczewki do bliży i odległości pośrednich. Idealnie nadają się do czytania, pracy przy komputerze lub w biurze.

Soczewki dwuogniskowe: posiadają dwa, wyraźnie widoczne segmenty. Górny segment zapewnia prawidłowe widzenie w dali, a dolny, mniejszy segment, widzenie w bliży. Brak widzenia na odległości pośrednie. Konstrukcja ta zostaje wypierana przez soczewki progresywne.

Soczewki jednoogniskowe: soczewki korygujące wzroku, w celu dobrego widzenia w dali lub w bliży.

Soczewki relaksacyjne: zapewniają dodatkowe wsparcie umożliwiające Twoim oczom funkcjonowanie od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora, bez cienia zmęczenia. Polecane osobom po 30 roku życia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA