Manicure japoński - o co w nim chodzi, ile kosztuje i czy naprawdę warto dla niego rezygnować z malowania paznokci?

Przekonajcie się, na czym polega manicure japoński, czyli metoda na gładkie, błyszczące paznokcie. Manicure japoński to coś dla ciebie?

Manicure japoński to jeden ze sposobów na odratowanie zniszczonych paznokci - tak przynajmniej słyszałam. - Nawet witaminy można przedawkować - ostrzega mnie jednak manikiurzystka, Karolina Aniszewska z Piękne Paznokcie, MilekDesign i radzi, by nie wykonywać tego zabiegu częściej niż raz na 1-2 miesiące . Dlaczego?

Zabieg znany jest w Japonii już od 400 lat , a jego początki sięgają do japońskich arystokratek, które szukały metody na idealnie gładkie, błyszczące paznokcie, które jednocześnie byłyby naturalne. Okazało się, że nacieranie płytki odpowiednimi substancjami daje efekt. Płytka staje się mocniejsza, gładka i błyszczy jak rzadko spotykana różowa perła .

Manicure japońskiManicure japoński Fot. Rafał Nowak Fot. Rafał Nowak

Stosowane obecnie mieszanki, to najczęściej zawartość zestawu P.Shine , który dotarł do nas właśnie z Japonii. W pudełeczkach znajdują się gęste pasty oraz specjalne szczoteczki. Za ich pomocą, manikiurzystka wciera w płytkę paznokcia jedną mieszankę po drugiej. Znajduje się w nich przede wszystkim pochodząca z Morza Japońskiego krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E .

Więcej:  Akcesoria do paznokci w dobrych cenach znajdziesz na Avanti24.pl!

Manicure japoński: to warto wiedzieć

Skoro to same dobre dla  paznokci składniki, dlaczego mamy unikać wcierania ich w paznokcie zbyt często? Problem polega właśnie na samej czynności pocierania szczoteczką o płytkę. Po pierwszym zabiegu rzeczywiście staje się ona mocniejsza, a paznokcie przestają się rozdwajać. Jeśli jednak powtórzymy "ścieranie" kilkakrotnie, zanim płytka w całości odrośnie, nasze paznokcie mogą zareagować wręcz odwrotnie i stać się bardziej osłabione .

Manicure japońskiManicure japoński Fot. Rafał Nowak

Fot. Rafał Nowak

Najlepiej potraktować więc manicure japoński jako regenerację pomiędzy częstym malowaniem paznokci, czy np. manicure hybrydowym , który najczęściej przynajmniej w małym stopniu odbija się na naszych paznokciach. Nie powinno się go natomiast wykonywać bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci , nieistotne czy były to paznokcie żelowe, czy akrylowe. Po zdjęciu tipsów manicure japoński nie będzie zbyt przyjemny, ponieważ płytka paznokcia jest zbyt cienka.

Zobacz - produkty do paznokci, które sprawią, że będą one mocne i zdrowe!

Manicure japoński: ile trwa i ile kosztuje

Sam zabieg jest przyjemny i trwa około 30-40 minut . Efekty widoczne są po pierwszym zabiegu - paznokcie wyglądają jak pokryte bezbarwnym lakierem, a mocne błyszczenie utrzymuje się przez około półtora tygodnia (może też trwać dłużej, wszystko zależy od rodzaju i stanu naszych paznokci). Koszt takiego zabiegu waha się między 40 a 70 zł w zależności od salonu.

Manicure japońskiManicure japoński Fot. Rafał Nowak Fot. Rafał Nowak

Jeśli rozważacie wykonanie manicure japońskiego przed wyjazdem na wakacje , lepiej dokładnie się zastanówcie. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się malować paznokci . Przede wszystkim dlatego, że lakier po prostu nie będzie się utrzymywał na tak mocno nabłyszczonej i natłuszczonej płytce , ale też po to, by pozwolić paznokciom się zregenerować.

Manicure japoński - co o nim sądzicie? Macie z nim jakieś doświadczenia?

Zobacz więcej - paznokcie hybrydowe. Trwałe lakiery w modnych kolorach

A może... efekt holo? Obejrzyj wideo:

Zobacz wideo

To także może cię zainteresować:

Lubisz ser? Dzięki tym paznokciom możesz mieć go ze sobą wszędzie

Lakiery hybrydowe bez lampy? Wprowadzają je na rynek prawie wszyscy. Czy warto je kupić?

100 lat trendów w malowaniu paznokci? Zobacz, czym różni się manicure z 1915 i 2015 roku

Więcej o:
Copyright © Agora SA