Urodowe mity: Farbowanie w domu, czy u profesjonalisty? - pytamy eksperta

Jeśli choć raz w życiu farbowałaś włosy wiesz z pewnością jakim problemem jest odświeżanie koloru. Nie pomagają odżywki i szampony koloryzująca - konieczne jest kolejne farbowanie, które mocno nadwyręża nasz budżet. Często sięgamy więc po farby do domowego użytku. Ale czy naprawdę można za ich pomocą osiągnąć efekt porównywalny do tego w salonie fryzjerskim? O poradę poprosiłyśmy stylistę fryzur Piotra Hulla.

Czym tak naprawdę różnią się od siebie profesjonalne i domowe kosmetyki?

Farby stosowane przez fryzjerów w salonach bazują na formułach zaawansowanych technologicznie. Są to bardzo innowacyjne technologie, które zapewniają optymalny komfort skóry głowy i mają zalety pielęgnujące włosy. Poza tym, samodzielnie niezmiernie ciężko jest dopasować kolor. W salonie fryzjer dopasuje odcień biorąc pod uwagę urodę i styl ubioru klientki, weźmie też pod uwagę jej styl bycia i temperament . Pamiętajmy, że kolor włosów powinien być dobrany indywidualnie. Kobiety dokonując zakupu farby nie zwracają uwagi jaką wodę utlenioną używają do farbowania. Każdej mojej klientce zadaję to pytanie i jeszcze nigdy nie usłyszałem odpowiedzi. Panie nie mają świadomości jak to jest ważne. Niejednokrotnie słyszałem od Pań o "szamponach" (bo tak są opisywane), które kryją w 100% siwe włosy, a kiedy pytałem na jakiej wodzie utlenionej te "szampony" pracują to żadna nie wie. Panie są absolutnie niedoinformowane a często nawet mylone nazwami. Fryzjer w salonie jest ekspertem w koloryzacji dlatego korzystanie z jego porad i usług jest bardzo ważne, aby zachować włosy w doskonałej kondycji.

Jakie znaczenie ma folia nakładana przez fryzjerów na farbowane włosy? W domu zwykle pomijamy ten element.

Są różne folie stosowane przez fryzjerów. Na przykład marka L`Oréal Professionnel posiada w swojej ofercie Sweet Meches, który fryzjerzy stosują zamiast tradycyjnej folii. Jest on łatwiejszy w użyciu, lżejszy i pracując z nim mamy większą kontrolę np. w przypadku rozjaśniania włosów. Istnieją folie przylepne do tworzenia nieregularnych rozjaśnień. Wykonanie modnie rozjaśnionych końców, których kolory łagodnie się przenikają, też często wymagają zastosowania foli, jak również umiejętności fryzjera, żeby całość ładnie połączyć. Każdy fryzjer ma zawsze swoje ulubione triki i metody farbowania, które na pewno gwarantują niepowtarzalność koloru i mieszanki różnych odcieni. Plusem wizyty w salonie jest fakt, że często fryzjerzy mieszają różne odcienie uzyskując kolory uniwersalna, niepowtarzalne.

Jak często powinno się odwiedzać salon, by odświeżyć kolor i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Odświeżenie koloru jest bardzo zależne od koloryzacji, którą wykonaliśmy, ale jest zwykle zalecane po 6-8 tygodniach ze względu na to, że kolor (każdy bez wyjątku) wypłukuje się, no i oczywiście pojawiają się odrosty. Koszty są różne w zależności od salonu fryzjerskiego. W naszym salonie przy ul. Wilczej 18/1 w Warszawie to wydatek od 220 do 260 zł, łącznie ze strzyżeniem, myciem (szampon dostosowany do rodzaju włosów oraz maska lub odżywka marek L`Oréal Professionnel lub Kérastase) oraz stylizacją włosów. W tej cenie mieści się wszystko łącznie z poradami fryzjerów, w jaki sposób przedłużyć efekt koloru i pielęgnacji uzyskanej w salonie, samodzielnie w domu.

Piotr HullPiotr Hull mat. prasowe

Piotr Hull, fryzjer ekspert L`Oréal Professionnel

Salon Fryzjerski Wilcza 18/1, Warszawa

Tel. 22 627 42 21

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.