Jak i gdzie nakładać perfumy, by zapach utrzymał się na skórze najdłużej?

Na nadgarstku, na szyi, pod kolanami, a może, tak jak radziła Coco Chanel, po prostu tam, gdzie chcemy być całowane? Przekonajcie się gdzie i dlaczego należy nakładać perfumy.

Sigourney Cantelo zajmująca się działem Beauty w australijskim "Vogue'u" , twierdzi, że zdania wśród perfumiarzy są podzielone. - Jedni doradzają, by po prostu rozpylić chmurę zapachu i wejść w nią. Dzięki temu perfumy rozkładają się równomiernie po całym ciele. Inny sposób, to nałożenie kilku kropel na miejsca, które są zawsze ciepłe - nadgarstki, szyję, czy zgięcie kolan - wyjaśnia.

Zanim wybierzecie idealne miejsce, warto zapoznać się jednak z ogólnymi zasadami. Przede wszystkim - zapach paruje szybciej z przesuszonej skóry . Przed nałożeniem perfum zadbaj więc o nawilżenie. Jeśli wybierasz zapachowy balsam i żel pod prysznic, powinny one pochodzić z tej samej linii, co same perfumy . W innym wypadku zapachy zmieszają się i zaburzą odczuwanie tego najważniejszego - ostatniego.

Wiecie już, że nie spryskujemy perfumami ubrań - mogą odbarwić materiał, a poza tym to nie bluzka, czy spodnie mają pachnieć, tylko my same. Najlepiej nałożyć więc perfumy bezpośrednio po wzięciu prysznica. Dobre zapachy potrzebują około 30 minut , by w pełni rozwinąć swoją kompozycję zapachową - dopiero po upływie tego czasu pachną tak, jak powinny.

Uważaj, by nie nakładać perfum w miejscach, gdzie zastosowałaś już krem z filtrem przeciwsłonecznym - składniki w nich zawarte (w szczególności alkohol), mogą wpłynąć na skuteczność kosmetyku ochronnego, a nawet doprowadzić do przebarwień!

Niektóre z nas lubią też nakładać perfumy na włosy. Zamiast rozpylać nad nimi mgiełkę (zawarty w perfumach alkohol sprawia, że włosy stają się matowe), lepiej jednak wetrzeć kropelkę w skórę głowy, na przykład na skroniach . Zachowaj umiar, bo wystarczy odrobina, by aromat był wyczuwalny przy poruszaniu włosami i przeczesywaniu ich.

Gdzie nakładać perfumy?Gdzie nakładać perfumy? Kolaż lula.pl / East News Kolaż lula.pl / East News

Umiar jest zresztą podstawową sprawą w przypadku perfum. Choć istnieje wiele miejsc, w których można je nakładać, to nigdy nie stosujemy zapachu w każdym z nich jednocześnie. Chodzi o to, by wybrać miejsce, które najbardziej wam odpowiada. Mdli was słodki zapach nałożony na szyi? Spróbujcie triku z rozprowadzaniem go w zgięciu łokcia - nie będzie znajdować się przez cały czas bezpośrednio pod nosem.

Zawsze wybieraj miejsca, w których skóra jest najcieplejsza, a puls wyczuwalny - nadgarstki, wewnętrzna strona łokci, szyja (świetnie sprawdza się wgłębienie nad obojczykiem), okolica pod kolanami. Dlaczego? Ciepło sprawia, że zapach jest wyraźniej wyczuwalny, ale uwalniany stopniowo.

Jeśli wybierasz nadgarstki, uważaj, by nie popełnić popularnego błędu. Zapach pachnie najlepiej, jeśli po prostu skraplamy go lub rozpylamy na skórze - rozcieranie go pomiędzy nadgarstkami sprawia, że aromat jest "spłaszczony" i często traci właściwą kolejność wydzielania się aromatów. Jeśli nie wiesz w jaki sposób rozprowadzić po skórze właściwą ilość kosmetyków, użyj do tego kuleczki z waty . Wylej na nią kropelkę perfum i potrzyj delikatnie wybrane miejsca.

W ciągu dnia będzie ci się pewnie zdawać, że zapach zupełnie się upłynnił. Zwykle to tylko twoje odczucie - po prostu przywykłaś do niego i już nie czujesz jego aromatu. U większości osób, perfumy nałożone rano, są wyczuwalne przez cały dzień . Jeśli jednak od razu po pracy wybierasz się na spotkanie lub imprezę i chcesz się odświeżyć, możesz dodać odrobinę zapachu na karku lub wejść w chmurę rozpylonego przed sobą zapachu.

Pamiętaj też, że tempo parowania zapachu ze skóry, a nawet jego intensywność i odcień, są sprawą indywidualną. Zauważyłaś na pewno, że jeden zapach może pachnieć zupełnie inaczej na dwóch różnych osobach, a jeszcze inaczej na papierku, gdy testujemy go w drogerii. Kiedy wybierasz nowy zapach, postępuj z nim więc jak z podkładem. Wybierz się do drogerii z "czystą" skórą, nałóż na nią jeden lub dwa zapachy, daj im czas, by się ułożyły i dopiero wróć, by dokonać zakupu.

Macie jakieś sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości zapachu?

Więcej o:
Copyright © Agora SA