Masz pryszcze? Przestrzegaj tych zasad, by się ich pozbyć!

Istnieją sposoby, dzięki którym można złagodzić problemy ze skórą - sprawdź jak wykorzystać je na co dzień.

Myj dokładnie

Mycie twarzy to podstawa w pielęgnacji skóry z niedoskonałościami. Myj ją dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Możesz używać do tego tych samych kosmetyków, ale wieczorem, przed zastosowaniem żelu antybakteryjnego dokładnie zmyj makijaż płynem micelarnym lub zwykłym mleczkiem do demakijażu. Jeśli nie możesz akurat umyć twarzy w ten sposób, przetrzyj ją przynajmniej chusteczką do demakijażu - warto mieć przy sobie jedno opakowanie przez cały czas.

Stosuj peeling

O tej porze roku, nasza skóra jest sucha i zmęczona po opalaniu. Warto stosować więc regularnie peelingi złuszczające. Bądź jednak ostrożna - gruboziarniste scruby mogą podrażnić cerę. Lepiej sprawdzą się peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste. Dzięki nim skóra będzie gładsza, pory oczyszczone a powstawanie nowych niedoskonałości - zahamowane.

Pamiętaj o filtrze

Krem z filtrem przynajmniej 30 SPF to obowiązkowy kosmetyk nie tylko u osób o cerze trądzikowej - i to przez cały rok. Jeśli masz cerę skłonną do powstawania wyprysków, wybieraj jednak kremy dedykowane twojej skórze. Takie, które matują skórę, są lekkie, łatwo się rozprowadzają i nie zostawiają tłustej warstwy.

Uważaj co jesz

Dieta jest bardzo ważnym elementem walki z wypryskami. Dermatolodzy są zgodni, że mleko w wielu przypadkach przyczynia się do powstawania kolejnych krostek (wyrastając z wieku dziecięcego przestajemy właściwie je trawić), podobnie zresztą jak cukier, czy ostre potrawy. Zastępstwem dla zwykłego mleka, może być mleczko migdałowe lub mleko sojowe.

Regularnie zmieniaj pościel

Na naszej pościeli zbierają się resztki martwego naskórka, nadmiar sebum i zanieczyszczenia. Jeśli zbyt długo śpisz w niezmienianej pościeli, stan cery pogarsza się. Jeśli możesz, wybieraj poduszki w poszewce bawełnianej lub satynowej - są lepsze dla naszej skóry.

Pory dnia

Kieruj się zegarem swojej skóry. W ciągu dnia skóra ma zwykle pH 5,3 i produkuje najwięcej sebum. Wtedy chronimy ją przed słońcem i matujemy. Dobry krem z filtrem potrafi też ograniczyć wydzielanie sebum w ciągu dnia. W nocy pH naszej skóry jest niższe i wynosi ok. 4,9. Wtedy najlepiej sprawdzają się produkty z retinolem, które pomagają w regeneracji. Niepotrzebne są natomiast kosmetyki matujące. Jeśli używasz kremu nawilżającego na noc, nie musisz nakładać go na nos, ani na miejsca, które zwykle najmocniej się u ciebie przetłuszczają.

Więcej o:
Copyright © Agora SA