Kate Moss, rozebrana Daria Werbowy, karaibska plaża i aparat. Supermodelki same stworzyły kampanię marki Equipment [ZDJĘCIA]

Natalia Kędra
12.01.2016 17:31
A A A
Kate Moss i Daria Werbowy w kampanii Equipment wiosna-lato 2016

Kate Moss i Daria Werbowy w kampanii Equipment wiosna-lato 2016 (Daria Werbowy / Equipment)

Francuski dom mody wcześniej reklamował (były?) mąż Kate.

Media uwielbiają wytykać Kate Moss, że na prywatnych zdjęciach z papierosem w ręku nie wygląda równie spektakularnie, co na okładce "Vogue'a". Modelka postanowiła pokazać, że nie wstydzi się swojej 42-letniej twarzy: w nowej kampanii nie udaje młodszej, nie ukrywa się za makijażem i mocnym retuszem. Z zaufaniem oddaje się w ręce bliskiej przyjaciółki Darii Werbowy, która w kampanii Equipment wciela się jednocześnie w rolę modelki i fotografa. Kanadyjka współpracuje z marką od 2014 r., kiedy stworzyła serię naturalnych selfie w jedwabnych koszulach i kaszmirowych kardiganach. Wcześniej Equipment reklamował m. in. skłócony mąż Kate Moss, Jamie Hince u boku koleżanki z zespołu, Alison Mosshart.

Nowa kampania z udziałem supermodelek ma zupełnie inny klimat. Po raz pierwszy Equipment zdecydowało się na egzotyczną lokację - maleńką wyspę Mustique na Karaibach. Kameralne miejsce narzuca styl zdjęć - bardzo prywatnych, intymnych, wyglądających jak osobisty pamiętnik z wakacji pięknej pary kobiet. Jako fotograf Werbowy patrzy na Kate Moss z czułością, sama pozostając trochę w tle. Na niektórych ujęciach widać wyraźnie, że Daria nie mogla trzymać pilota spustu migawki, ale pozostaje nam uwierzyć, że ustawiła kadry.

Kate Moss i Daria Werbowy w kampanii Equipment wiosna-lato 2016Daria Werbowy / Equipment

Egzotyczny foto-pamiętnik supermodelek to najbardziej udana jak dotąd kampania Equipment. Jednocześnie dla obu bohaterek zwiastuje nowy etap - Werbowy udowadnia, że coraz lepiej radzi sobie z aparatem, a Moss - że ma dystans do siebie i przemijającego czasu. Czarno-białe zdjęcia na plaży nieodłącznie kojarzą się z pierwszą słynną sesją modelki, dla magazynu "The Face" w 1990 r.

KAMPANIA EQUIPMENT Z KATE MOSS I DARIĄ WERBOWY - ZDJĘCIA

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (15)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: joka

  Oceniono 35 razy 33

  ta... same z jednym aparatem... a z tyłu sto pięćdziesiąt osób

 • Gość: znawca equipmentu

  Oceniono 18 razy 12

  kampania nazywa sie equipment (czyli sprzet), a equipmentu nie pokazali;
  falszywce jedne

 • gajkas

  Oceniono 28 razy 12

  a mi się bardzo podoba

 • Gość: kat

  Oceniono 5 razy 3

  rzygam tymi frajerskimi laseczkami, tym beznadziejnym biznesem, biciem piany dla ludu...

 • clandestino

  Oceniono 7 razy 3

  ale pretensjonalne miny. 0 autentyczności i nudy na maksa

 • Gość: Borsuk

  Oceniono 4 razy 2

  ale nuda na tej plaży.Przewijam, przewijam a tu komentarze. Chyba zasnąłem w trakcie oglądania.

 • Gość: pawlowicz

  Oceniono 2 razy -2

  to nie zgodne z polskimi zasadami moralnymi i tradycyjnymi, jakie przeklęte dwie zachodnie cizie.... fuuuuuuuuujjjj, Ziobro, Antku, Beatko, Patryku, Jarku, ratunku!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX