Kalendarz Ambasady RP w Rzymie promuje polską modę. Nazywają go "dyplomatycznym Pirelli"

Natalia Kędra
23.12.2015 17:00
A A A
Kalendarz Ambasady RP w Rzymie z Olą Rudnicką

Kalendarz Ambasady RP w Rzymie z Olą Rudnicką (Piotr Stokłosa/ mat. prasowe Ambasady RP w Rzymie)

Ambasada RP w Rzymie ogłasza: narodził się dyplomatyczny Pirelli! Chodzi o kalendarz ze zdjęciami top modelki Oli Rudnickiej w kreacjach polskich marek.

Kalendarz Ambasady RP ze zdjęciami na poziomie "Vogue"? Zapewne gdzieś już o tym słyszeliście. Kilka takich kalendarzy już powstało w Paryżu, ostatni - na 2014 r. Projekt upadł przy zmianie ambasadora. Teraz Tomasz Orłowski, obecnie ambasador RP We Włoszech, postanowił wskrzesić swój głośny projekt. Ekipa pozostała ta sama: Piotr Stokłosa odpowiadał za zdjęcia, Agnieszka Ścibior za stylizację. Zmieniła się tylko lokalizacja - z paryskiego Pałacu Monako na równie fotogeniczną, rzymską rezydencję ambasadora.

Kalendarz Ambasady RP w Paryżu (2014) i Rzymie (2016)Piotr Stokłosa, kolaż Lula.pl

Dzięki włoskim plenerom, nowy kalendarz jest jeszcze bardziej efektowny niż poprzednicy. To również zasługa Oli Rudnickiej, jednej z najnowszych polskich top modelek, muzy Chanel i gwiazdy okładek. Eteryczna blondynka pozuje w kreacjach śmietanki polskiej mody - Baczyńskiej, Jemioła, Bohoboco, MMC... Zabrakło tylko Zienia, który dotąd nie pozbierał się po batalii sądowej ze wspólnikiem.

Choć projekt nosi oficjalny tytuł "La Dolce Vita", ambasada promuje go pod hasłem "dyplomatyczne Pirelli". Nagości jest zdecydowanie mniej, za to polska moda pokazana jest na najwyższym poziomie.

Pomysł stworzenia kalendarza powstał w momencie, gdy spotkałem się z wybitnym polskim fotografem mieszkającym w Paryżu, Piotrem Stokłosą. Pomysł był oparty na poczuciu, że chcę przedstawić Polskę jako kraj, który jednocześnie jest tak silny w swojej tożsamości, tak oparty na swojej tradycji, jak przedstawia to budynek tejże ambasady, a jednocześnie jest krajem nowoczesnym, młodym, kreatywnym i ambitnym. Pokazujemy nową twarz Polski. Mam nadzieję, że tak to będzie przez wielbicieli naszych kalendarzy zrozumiane. Piękno kalendarza jest pięknem Polski, które mam zaszczyt zaprezentować - mówi ambasador Orłowski w wideorelacji z premiery wydawnictwa.

Biorąc pod uwagę, że zachodnie media z niepokojem opisują sytuację polityczną w Polsce, taka forma promocji nie mogła przyjść w lepszym momencie.

KALENDARZ AMBASADY RP W RZYMIE NA 2016 R. - ZDJĘCIA

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (12)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: agunia

  Oceniono 32 razy 28

  Świetny pomysł. Piękne zdjęcia i piękna modelka. Fajne zdjęcia i doskonałe kreacje polskich projektantów. To się nazywa perfekcyjna promocja Polski!!! Nauczmy się być dumni ze swojego kraju:)

 • Gość: Ba ! Polskie - najlepsze

  Oceniono 11 razy 11

  Wy się śmiejcie. Do dziś pamiętam kostium z białej bukli, w którym paradowała moja matka.
  Oczywiście, z Mody Polskiej. To było cudo ! Trzy dekady póżniej, bardzo podobny miał cenę zbliżoną do kosmosu... jakieś dzikie tysiące dolarów.

 • dante_waw

  Oceniono 6 razy 4

  Polski kalendarz z Rzymem w tle.. i nie ma Ojca Swietego i premier Suchockiej... bluznierstwo!! :)

 • Gość: michał

  Oceniono 21 razy -1

  orłowski lansuje się wszędzie, po paryżu czas na rzym. ciekawe czy i tu będzie obnosił się z sygnetem i podlizywał miejscowym błękitnokrwistym...

 • ilenka50

  Oceniono 11 razy -3

  Pirelli? Taki bardziej nasz ten Pirelli.

 • toto197124 kingwembley

  Oceniono 13 razy -11

  ZduńskaWolaDrugiŁask...DiploMAT Poland...Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska rzekła w godzinę śmierci...WARsaw zapraszam na Plażę do Pani Steni-Stephanie Przedszkole-Chromole1974-76...LosAngelesRYSYdeathKingaDuDaKornHAusER...etc...

 • Gość: koit

  Oceniono 32 razy -14

  fajny kalendarz, pomysl itd. lecz modelka kiepska. przy schodach hiszpanskich od roku wisi gigantyczna Anka Rubik z torebka Furli i nikt nie wie, ze to Polka; szkoda ze MSZ-tu pewnie na nia nie stac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX