Teen Vouge : poradnik jak zrobić karierę w modzie

redakcja
03.08.2009 13:51
A A A
THE TEEN VOGUE HANDBOOK: An Insider's Guide to Careers in Fashion

THE TEEN VOGUE HANDBOOK: An Insider's Guide to Careers in Fashion (www.amazon.com)

Chcesz pracować w branży modowej? Nie wiesz, jak spełnić swoje marzenia? Teen Vouge wydaje książkę z poradami o tym, jak dostać się do świata mody i rozpocząć karierę.

Amy Astley, redaktor naczelna Teen Vouge zauważyła, że młodzi ludzie są zainteresowani tym, jak rozpocząć karierę w świecie mody, ale bardzo często nie mogą znaleźć żadnych, przydatnych informacji na ten temat. Dlatego redakcja postanowiła to zmienić i wydaje poradnik "THE TEEN VOGUE HANDBOOK: An Insider's Guide to Careers in Fashion", w którym będzie można znaleźć wskazówki m.in. jak dostać się do świata mody, jak zdobyć staż oraz czego i gdzie się uczyć, by dostać pracę w branży modowej. 

Książka będzie podzielona na sześć sekcji. Pojawią się w niej artykuły o znanych i odnoszących sukcesy, jak np. Marc Jacobs, Bruce Weber, czy Patrick Demarchelier, ale także o debiutantach, którzy mogą być inspiracją dla zaczynających karierę. Poradnik będzie pełen rad i praktycznych informacji o możliwościach i szansach, jakie stoją przed tymi, którzy marzą o pracy w branży modowej.

Nie ma jednej drogi, nie ma jednych drzwi" mówi Amy Astley.

Można być projektantem, stylistą, makijażystą, fryzjerem, fotografem mody, czy dziennikarzem modowym. Wszystkie te zawody mają własną specyfikę i różne drogi, którymi dociera się na szczyt. Dlatego celem redakcji było zebranie wszystkich najważniejszych informacji i porad. Karl Lagerfeld twierdzi na przykład, że próbować powinni tylko najlepsi, Anna Wintour, że zmotywowani.

Spytaj siebie, czy jesteś pewien, że to świat dla ciebie? I czy jesteś pewien, że jesteś odpowiednią osobą, by przetrwać w tym świecie - świecie mody, świecie bez zasad, bez praw?" powiedział projektant Chanel.

Rady Karla wydają się raczej zniechęcać do świata mody, ale Anna Wintour twierdzi, że wystarczy po prostu kochać to, co się robi i wierzyć w to.

Nie spiesz się. Przez telewizję i programy reality wszystkim wydaje się, że mogą być projektantem odzieży, fotografem, czy modelką. To nie tak. Poznaj swoje rzemiosło." powiedziała naczelna amerykańskiego Vogue'a.

Książka "THE TEEN VOGUE HANDBOOK: An Insider's Guide to Careers in Fashion" ma 288 stron i będzie wydana po angielsku. Będzie dostępna od 5 października, a  już teraz można złożyć na nią zamówienie w internetowej księgarni Amazon.com.

 

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (20)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 18 razy 12

  nie ośmieszajcie się... "no niech wydadzą ją po polskuuu" ? Dlaczego piszecie takie rzeczy? Czy liczycie, że jakiś wydawca zobaczy wasz APELIK i wyda tę książkę ? Co mają na celu takie komentarze? Nic nie wnoszą, a powtarzają się kilka razy! Czy jeśli osoba, która widzi, że ktoś już napisał to niepotrzebne zdanie musi sama napisać to jeszcze raz?! Po co? Żeby pokazać, że ja-anonimowy gość- też na to wpadłem?

 • Gość: Gość

  Oceniono 15 razy 11

  i bez takich poradnikow mozna sobie swietnie radzic ; )

 • madd_

  Oceniono 12 razy 10

  Chciałabym taką mieć , takie książki są bardzo ciekawe (zazwyczaj) :):)

 • dolce89

  Oceniono 18 razy 10

  mam nadzieje ze ta książka ukaże się w Polsce

 • Gość: Gość

  Oceniono 22 razy 8

  fajnie byłoby gdyby wydali ją po polsku... albo przynajmniej w polskiej cenie -.-'

 • Gość: Gość

  Oceniono 11 razy 7

  kupię ją na 100% nawet po angielsku ;))

 • Gość: Gość

  Oceniono 10 razy 6

  Super by było jakby ukazała się w Polsce,na pewno bym kupiła ją!

 • Gość: Gość

  Oceniono 7 razy 5

  uczcie sie lepiej języków. -.-'

 • miuccia

  Oceniono 3 razy 3

  dorwałam ja dzisiaj w american bookstore w galerii mokotow. kosztuje 75zl : )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX