Ostatnia kolekcja Alexandra McQueena

9 i 10 marca odbywały się prezentacje kolekcji Alexandra McQueena na jesień/zimę 2010/2011, a na stronie marki można już obejrzeć jego ostatnie projekty. 

Niektórzy uważają, że wprowadzenie zakazu robienia zdjęć podczas prezentacji projektów Alexandra McQueena było jedynie sposobem na wzmożenie zainteresowania i szumu wokół jego ostatniej kolekcji. Naszym zdaniem w przypadku pokazu tej marki nie trzeba było dodatkowo podgrzewać atmosfery. W związku z ostatnimi wydarzeniami w firmie oczy fanów, jak i profesjonalistów, zwrócone były na markę McQueen i wszyscy oczekiwali na prezentację ostatniej kolekcji geniusza.

Alexander McQueen (jesień/zima 2010/2011)Alexander McQueen (jesień/zima 2010/2011) alexandermcqueen.com

Niestety tradycyjny pokaz został odwołany i przybrał bardziej kameralną formę prywatnej prezentacji . Wprowadzono zakaz fotografowania , by flesze nie psuły atmosfery i staranie wyselekcjonowano gości. 9 i 10 marca w siedzibie PPR zaprezentowano 16 projektów Alexandra, które on sam ciął, drapował i upinał na manekinach. W dniu jego śmierci były ukończone w 80%.

Inspiracją ostatnich dzieł McQueena była sztuka bizantyjska i dzieła mistrzów , jak: Jean Fouquet, Sandro Botticelli, Stephan Lochner, Hans Memling, Hugo van der Goes, Jean Hey i Hieronymus Bosch. Wśród projektów można wypatrzyć anioły Botticellego i diabły Boscha . Niektóre modelki miały na głowach opaskę- irokeza i ręcznie robione buty z drewnianą podeszwą.

Alexander McQueen (jesień/zima 2010/2011)Alexander McQueen (jesień/zima 2010/2011) alexandermcqueen.com

Zaprezentowane projekty nie trafią do normalnej sprzedaży . Będą jedynie wypożyczane do zdjęć redakcjom najważniejszych czasopism o modzie. Cała kolekcja będzie się składać aż z 160 modeli i na razie została zaprezentowana wyłącznie kupcom. Potwierdza to nasze wcześniejsze założenia , że zakaz fotografowania miał na celu ochronę kolekcji Alexandra McQueena.

I'm so tired of playing

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.