Blogerzy o sobie - Park & Cube

Andrzej Grabarczuk
22.04.2010 08:59
A A A
Shini prowadzi bloga Park & Cube

Shini prowadzi bloga Park & Cube (fot. parkandcube.com)

Shini prowadzi bloga "Park & Cube". Lubi majsterkować, a swoje ubrania i akcesoria poddaje przeróbkom lub tworzy je od podstaw.

Na dodatek to prawdziwa kosmopolitka - jest Koreanką, ale wychowała się w Polsce. Obecnie Shini studiuje projektowanie grafiki w Central Saint Martins. Ostatnią Wielkanoc miała spędzić w Polsce, tymczasem wylądowała na Tygodniu Mody w Seulu.

Shini prowadzi bloga Park & Cube

Jakie są twoje związki z Polską?

Moja rodzina przeniosła się do Polski w 1990 roku, kiedy mój tato został delegowany przez firmę. Odtąd mieszkamy w Warszawie, którą nazywam swoim domem. Wyjechaliśmy jeszcze do Korei w 1996, ale wróciliśmy po półtora roku. Mój chłopak jest Polakiem, co też pogłębia moją więź z Polską.

Co było twoją motywacją, by założyć własnego bloga?

Śledziłam przed 2008 rokiem kilka blogów i zwróciłam uwagę na ubrania i akcesoria, które wydawały mi się łatwe do samodzielnego wykonania. Założyłam więc bloga, by zapełnić go instrukcjami DIY (Do It Yourself - zrób to sam) i pokazać swoje prace. Oczywiście blog uległ z czasem delikatnej zmianie. Myślę, że udało mi zaoszczędzić sporo pieniędzy, kupując tasiemki i tkaniny.

Jak opisałabyś swój styl?

Określiłabym go jako kolorowy, beztroski i atrakcyjny.

Shini prowadzi bloga Park & Cube

Czy Londyn zmienił twój styl?

Oczywiście. Londyn jest miejscem, które nauczyło mnie, że mogę ubierać się, jak tylko chcę, nie przejmując się tym, co pomyślą inni. Kiedyś w Polsce bacznie mnie obserwowano, ponieważ jestem Azjatką. W Londynie znalazłam więcej wolności do wyrażania siebie. Poprzez rozmaite eksperymenty, mogłam odnaleźć styl, w którym czuję się komfortowo.

Co jest twoją inspiracją?

Jestem chrześcijanką, więc czerpię inspirację z biblijnych nauk - nie będę nosić ubrań, które odsłaniają zbyt wiele i staram się nie być materialistką. Inspirują mnie też znajome blogerki, jak Susie Bubble (Style Bubble) i Queen Michelle (Kingdom of Style). Uwielbiam sposób w jaki studiują fasony, barwy i zmienność ubrań. Książki, filmy oraz Internet są także źródłem inspiracji.

Jak postrzegasz polską modę z perspektywy Londynu?

Z punktu widzenia Londyńczyka Polska jest dla fashionstów dobrze rokującym miejscem. Pozostaje tak bardzo wolna od superszybkich trendów, które dominują w Europie Zachodniej i Stanach. Oczywiście, trendy z Zachodu przejdą do Polski, ale zauważyłam, że Polacy interpretują je bardziej poetycko i elegancko. Ponadto, przez to, że zainteresowanie modą nie jest tutaj tak częste jak w Londynie, ludzie ubierają się w sposób, który odzwierciedla ich charakter i poglądy. Uważam to za bardzo intrygujące.

wywiad przeprowadził Andrzej Grabarczuk

Shini prowadzi bloga Park & Cube

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (41)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • the_best

  Oceniono 28 razy 22

  nareszcie coś oryginalnego, dziewczyna jest śliczne, ma własny styl, naprawdę podziwiam !

 • malinoweniebo

  Oceniono 24 razy 18

  nareszcie coś interesującego się tu pojawiło :)

 • Gość: Gość

  Oceniono 20 razy 16

  fajny artykul, ale wydaje mi sie, że to wlasnie np. w londynie mozesz odzwierciedlic swoj charakter i poglądy poprtzez stroj nie narazajac sie na "spojrzenia" wlasnie, a w polsce bardziej sieciowki, rurki, te kurteczki ze skajki niedajki ze ściągaczami, które polowa dziewczyn nosi...

 • Gość: Gość

  Oceniono 20 razy 16

  bardzo lubię jej bloga. oryginalne stylizacje a nie bezmyślne kopiowanie wystaw sieciówek

 • Gość: Gość

  Oceniono 17 razy 15

  Fajny artykuł/wywiad/pomysł.

 • oxygeniumoflife

  Oceniono 15 razy 13

  Bardzo sympatyczna i miła osoba. :) Buty świetne :D

 • Gość: Gość

  Oceniono 13 razy 13

  piękne buty na pierwszym zdj. *___*
  dziewczyna świetna, oryginalny i świeży styl ;p

 • Gość: Gość

  Oceniono 16 razy 12

  bardzo ciekawy, oryginalny styl :) jestem jak najbardziej na TAK xD

 • Gość: Gość

  Oceniono 15 razy 11

  buty super

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX