Podkłady mineralne pod lupą

Ostatnio coraz częściej słyszymy o przebojowym kosmetyku, który podbił amerykański rynek i coraz więcej firm wprowadza jego różne wersje na polski rynek.

Podkłady mineralne w istocie mają swój początek w Stanach Zjednoczonych. Powstały z myślą o kobietach po zabiegach chirurgicznych , dermatologicznych czy też posiadających alergiczną skórę , która nie toleruje tradycyjnych podkładów.

Co jest w środku?

W składzie podkładu mineralnego - jak sama nazwa wskazuje - są czyste minerały . To znaczy, powinno tak być. Niektórzy producenci opatrują przymiotnikiem "mineralny" podkłady, które w istocie tylko częściowo odpowiadają temu opisowi, gdyż zawierają sztuczne konserwanty , substancje zapachowe czy też talk , które to mogą blokować pory i podrażniać wrażliwą skórę.

Mineralny podkład pudrowy (Mary Kay, 59 zł). Tuszuje niedoskonałości i drobne 
zmarszczki, nie zostawia śladów na ubraniu, daje efekt jedwabiście lekkiego makijażu.

Mineralny podkład pudrowy (Mary Kay, 59 zł). Tuszuje niedoskonałości i drobne zmarszczki, nie zostawia śladów na ubraniu, daje efekt jedwabiście lekkiego makijażu.  

Cechy charakterystyczne

Podkład mineralny zawiera tylko i wyłącznie naturalne minerały , tj. potas, cynk, wapń, krzem itd. Mają one właściwości przyspieszające gojenie , nawilżające, redukujące wydzielanie sebum czy też antybakteryjne . Dlatego doskonale nadają się nawet dla cer trądzikowych a nawet alergicznych.W żadnym razie nie powodują podrażnień .

Ponadto, sypka konsystencja powoduje, że nie stanowią łakomego kąska dla bakterii , a więc na pewno nie zaostrzą zmian trądzikowych, wręcz przeciwnie.

Termin ważności takiego kosmetyku jest nieograniczony , gdyż minerały ze swej natury nie podlegają rozkładowi.

Są wodoodporne i bardzo wydajne .

Podkłady mineralne mają formę sypką, ale nakładając je w odpowiedni sposób zapewniają krycie odpowiadające podkładowi wraz z wykończeniem pudrowym.

Co trzeba wiedzieć?

1.Podkłady mineralne mogą nie zdać egzaminu przy skórze łuszczącej się a także bardzo tłustej . Po prostu efekt estetyczny nie będzie zadowalający.

2. Technika nakładania ma kolosalne znaczenie. Trzeba nabrać wprawy i wykonywać makijaż mineralny bardzo starannie, na początku nie jest to najłatwiejsze.

Jak nakładać?

Bardzo ważny jest pędzel . Polecane do tego typu makijażu są dwa rodzaje: kabuki (gęsty, okrągły pędzel z krótką rączką) lub flat-top (ma większą siłę krycia). Pędzle są często dostępne w zestawie z podkładem.

1. Należy zacząć od wysypania niewielkiej ilości podkładu na wieczko

2. Potem przyłóż pędzel i kolistym ruchem wcieraj proszek we włosie, a następnie delikatnie strzepnij nadmiar.

3. Rozpocznij nakładanie podkładu od zewnątrz w kierunku nosa . Aplikację wykonuj kolistymi ruchami , jakby wcierając podkład w buzię. Proces ten przypomina polerowanie. Możesz nałożyć kilka warstw podkładu. Zacznij od cienkiej, żeby nie przesadzić. Jeśli efekt Cię nie zadowala, dopiero nałóż następną.

Mineralny podkład pudrowy (Mary Kay, 59 zł). Tuszuje niedoskonałości i drobne 
zmarszczki, nie zostawia śladów na ubraniu, daje efekt jedwabiście lekkiego makijażu.

Mineralny podkład pudrowy (Mary Kay, 59 zł). Tuszuje niedoskonałości i drobne 
zmarszczki, nie zostawia śladów na ubraniu, daje efekt jedwabiście lekkiego makijażu.

Ważne wskazówki

Pamiętaj, aby odcień który wybierzesz był zbliżony do Twojej naturalnej karnacji. Nie chodzi przecież o "efekt maski".

Co do zasady, pod podkład mineralny nie należy nakładać kremowych korektorów . Wszelkie niedoskonałości należy niwelować wersją sypką korektora już po nałożeniu podkładu (inaczej możesz zetrzeć kosmetyk). Reguła ta nie dotyczy korektorów zielonych czy błękitnych (trzeba je mimo wszystko położyć przed podkładem).

A więc, do dzieła!

Jesteśmy ciekawi Waszych doświadczeń w stosowaniu makijażu mineralnego.

alat

Czytaj także w Znam.to: Doskonały podkład kryjący za 18 zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.