Henna brwi i rzęs dla wygodnych

Sprawdź sposób na trwałe, a jednocześnie subtelne podkreślenie oprawy oczu.

Wiosną porzucamy zwykle ciężki makijaż i stawiamy na wygodę oraz bardziej naturalny wygląd. Zamiast tuszu do rzęs, który spływa w zetknięciu z wodą, warto wypróbować barwienie rzęs henną. Także brwi będą pięknie podkreślone, jeśli zostaną za jej pomocą przyciemnione o kilka tonów.

Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 - 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny. Tylko w wyjątkowych sytuacjach powinno się farbować brwi w odstępie tygodnia.

Kolory

W drogeriach można zwykle kupić hennę czarną lub brązową. W gabinecie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerszej gamy barw, mi.in grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem.

Brunetkom najbardziej pasują głębokie, wyraziste barwy. Jednak blondynki o jasnej karnacji powinny się wystrzegać czarnej henny i korzystać raczej z odcieni brązowego oraz szarego. 

Rodzaje henny

Henna proszkowa oraz żelowa. Pierwsza z wymienionych wymaga zmieszania specjalnego proszku z wodą utlenioną w odpowiednich proporcjach (dokładne instrukcje zawsze podane są na opakowaniu). Natomiast henna żelowa jest odrobinę wygodniejsza w użyciu i łatwiejsza w przygotowaniu.

W domu czy w gabinecie?

Samodzielne wykonywanie henny może przynieść mniej trwały i niezbyt równomierny efekt (ryzykujemy niechciane zabarwienie skóry). Warto pamiętać, że w gabinetach kosmetycznych używa się preparatów profesjonalnych. Ponadto, wprawna ręka specjalisty potrafi wyczarować właściwy kształt brwi (depilacja) i dobrać odpowiedni odcień.

Koszt zabiegu w gabinecie waha się od 10 - 30 zł, w zależności od miasta i gabinetu.

Jeśli jednak zdecydujemy się na hennę w warunkach domowych, należy przygotować ją według instrukcji na opakowaniu i wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji. Powstałą pastę nakładamy na brwi za pomocą patyczka lub pędzelka, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Po upływie około 2 - 10 minut (w zależności od tego, jak szybko włoski "chwytają" kolor), zmywamy wilgotnym wacikiem.

Zalety

Ogromną zaletą tego "makijażu" jest trwałość.  Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia tradycyjnego makijażu kolorowego (tusz, kredka).

Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, "znikające" przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu (henna jedynie nadaje kolor, nie pogrubia i nie przedłuża rzęs, dlatego efekt nie jest tak spektakularny, jak przy użyciu maskary). 

Wady

Po zastosowaniu henny może wystąpić reakcja uczuleniowa, jednak nie jest to częsta przypadłość. Jeśli zabieg barwienia henną wykonujemy w domu, warto zrobić wcześniej test uczuleniowy.

Zdarza się, że po zmyciu henny kolor brwi okazuje się zbyt ciemny. Wówczas należy przez chwilę pocierać włoski wacikiem nasączonym wodą z mydłem, a potem posmarować brwi nawilżającym kremem. 

alat

Więcej o:
Copyright © Agora SA