Lula Look

Przegląd kremów z retinolem

Katarzyna Bigos
16.08.2010
A A A Drukuj
Kremy z retinolem - przegląd

Kremy z retinolem - przegląd (kolaz lula.pl)

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o działaniu retinolu - witaminy A. Dziś przygotowaliśmy dla was przegląd kremów z retinolem. Zobaczcie!

Zasady stosowania kremów z Retinolem:

- Powinno się unikać rozpoczynania kuracji w przypadku skóry przesuszonej lub uprzednio podrażnionej, ponieważ skóra może wówczas nie tolerować retinolu. Lepiej poczekać, aż stan skóry się unormuje lub zastosować najpierw kurację intensywnie nawilżającą. Osoby, które z natury mają skórę suchą i skłonną do podrażnień powinny wybierać kremy z niższą zawartością retinolu (specjalnie przeznaczone do tego rodzaju skóry). Retinol ma wówczas takie samo działanie, ale nie podrażnia skóry.

- poza tym osoby z wrażliwą skórą powinny oprócz odpowiedniego nawilżenia początkowo zacząć kurację od stosowania kremu co drugi dzień przez okres 2 - 3 tygodni, by skóra mogła się najpierw przyzwyczaić do aktywnej formuły witaminy A. Po tym okresie (o ile nie wystąpiło podrażnienie) - można zacząć stosować krem codziennie.

- przed wyborem preparatu - należy pamiętać, by dostosować go do typu skóry. Kremy takie mają różne składniki, inną zawartość procentową Retinolu.

- również przy pierwszym kontakcie z Retinolem należy początkowo zacząć od rzadszego stosowania i stopniowo zwiększać częstość.

 

Przeczytajcie więcej!

Retinol i jego odmładzające działanie na skóręZobacz więcej na temat:

Komentarze (3)

Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 9

  Retinol ulega szybkiemu rozkładowi w obecności światła i tlenu, więc pakowanie go do kremu w słoiczku to zwykłe naciąganie klientów. Opakowanie typu airless jest w przypadku witaminy A i jej pochodnych obowiązkowe.

 • avatar

  Gość: Gość

  Oceniono 10 razy -10

  http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6419688 super firmówki

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane