Jak radzić sobie z uporczywymi wągrami?

Wiemy dobrze czym są. Duża część z nas wciąż nie może sobie z nimi poradzić. Co robić, by się ich pozbyć? Lula zebrała dla was część sprawdzonych porad!

Pory są ujściami gruczołów łojowych przez które skóra pozbywa się zbyt dużej ilości produkowanego łoju. Jeśli ujścia gruczołów łojowych są zanieczyszczone - dochodzi do ich zatykania, a w konsekwencji do powstawania zaskórników.

Pory są otwarte zawsze , ale stopień ich rozszerzenia jest przede wszystkim kwestią genów. Wpływ na to maja również hormony oraz rodzaj skóry. Hormony pobudzają gruczoły łojowe, one z kolei pracują wówczas ze zdojona siłą. Skóra jest tłusta, a pory się rozszerzają. Najbardziej podatne na pojawianie się zaskórników są miejsca w tak zwanej sferze T , czyli czole, nosie oraz brodzie. To właśnie w tych miejscach skóra produkuje najwięcej sebum.

Większość osób nie mogąc wytrzymać stara się wyciskać zaskórniki. Nie jest to najlepszy pomysł, często bowiem nie przestrzegamy przy tym odpowiednich w tym przypadku zasad higieny przez co wprowadzamy pod skórę mnóstwo bakterii . Ponadto przyśpieszamy tym sposobem produkcje sebum . Zaskórniki powracają po około tygodniu.

Mało kogo stać jednak na regularne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Oto kilka naszych porad:

Nie istnieje niestety jeden rewolucyjny sposób, dzięki któremu nasze wągry znikną raz na zawsze. Jeśli twoja skóra ma skłonność do przetłuszczania się i powstawania zaskórników - niestety będzie trzeba radzić sobie z problemem na bieżąco.

1) Możesz użyć przyrządu , który nazywa się "Łyżeczką unny". Przypomina on pilniczek z dwiema końcówkami. Jego użycie jest dość proste i bezbolesne. Przed rozpoczęciem "zabiegu" jednak należy odpowiednio przygotować i oczyścić skórę.

- Najpierw dokładnie oczyść skórę z makijażu. Użyjcie mleczka oraz żelu, lub pianki myjącej. Przetrzyjcie twarz tonikiem.

- Następnie jeśli nie macie skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii możecie spróbować przyłożyć na zanieczyszczone partie skóry ciepły ręcznik namoczony wcześniej w wywarze z rumianku. Nie polecam ziołowych parówek stosowanych bezpośrednio na twarz, ponieważ wprawdzie otworzą nam one pory - bez specjalistycznego sprzętu i preparatów - istnieje ryzyko, że niektóre z nich pozostaną nie zamknięte.

Przy zmianach ropnych parówki tego typu są absolutnie zabronione!

- Po skończeniu koniecznie zdezynfekuj twarz. Dobrze również nałożyć odpowiednią maseczkę ściągającą pory. Przy skórze z tendencją do przetłuszczania dobrze stosować też maseczki z zieloną glinką.

2) Rób peelingi. Jeśli martwisz się o podrażnienie twarzy - używaj peelingów enzymatycznych. Po oczyszczeniu twarzy z kosmetyku możesz zastosować paski na wągry - systematycznie stosowane - mogą pomóc zmniejszyć ilość zaskórników. Powtarzaj taki zabieg około 2-3 razy w tygodniu.

3) Dość oryginalnym sposobem jest stosowanie miękkiej szczoteczki na którą nakładamy odrobinę żelu antybakteryjnego. Problematyczne strefy bardzo delikatnie masujemy okrężnymi ruchami, po czym spłukujemy letnią wodą.

Sposób polega na dogłębnym oczyszczeniu twarzy i wydobyciu z rozszerzonych porów zanieczyszczeń. bardzo ważne, by szczoteczkę po każdym użyciu dezynfekować i pamiętać, by utrzymywać ją w absolutnie nienagannej czystości.

4) Odpowiednie kosmetyki:

Oprócz tego - codzienna pielęgnacja skóry i dobór odpowiednich do swego rodzaju cery kosmetyków to absolutna podstawa. Istotą nowoczesnej pielęgnacji skóry łojotokowej jest stosowanie preparatów lekko złuszczających, zapobiegających tworzeniu się wągrów.

5) W gabinecie kosmetycznym warto zapytać o takie zabiegi jak:

- mikrodermabrazja ,

- peeling alfa- beta ,

- biomedic

- oraz laser frakcyjny .

Zobacz też:

W walce z pierwszymi oznakami starzenia:

Jak radzisz sobie z problemem wągrów?
Więcej o:
Copyright © Agora SA