Pomadka na cześć ukochanego Coco Chanel

K.B.
24.02.2011 08:00
A A A
Chanel Rouge Lipstick Boy

Chanel Rouge Lipstick Boy (Chanel Rouge Lipstick Boy)

Nazwa pomadki Rouge Coco Shine Boy ma nie tylko romantyczny kolor, ale również historię. Wiąże się bowiem z największą miłością życia Gabrielle Coco Chanel.

Rouge Coco Shine Boy to pomadka z najnowszej kolekcji Chanel. W sprzedaży pojawi się dopiero w kwietniu, jednak na krótko swą premierę miała już w Dniu Walentynek, kiedy to wprowadzono do sprzedaży jedynie określoną liczbę szminek.

Dzień nie był przypadkowy, bowiem z ta konkretną pomadką wiąże się historia miłosna samej Coco Chanel.

Boy - to pseudonim Arthura "Boy" Capela - wielkiej, życiowej miłości Coco Chanel. Był on brytyjskim sportsmenem, który najpierw uratował projektantkę, kiedy nie stać jej było na otworzenie własnego sklepu. W roku 1913, także dzięki wsparciu finansowemu 'Boya', Chanel otworzyła butik przy Rue Goutaut w normandzkim kurorcie Deauville, w którym prócz kapeluszy, zaczęła sprzedawać ubrania o fasonach inspirowanych modą męską oraz strojami sportowymi. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że podarowany jej pewnego chłodnego dnia przez zapalonego gracza polo Arthura Capela sweter stał się inspiracja dla jej pierwszego chanelowskiego kostiumu.

Był to jedyny mężczyzna, o którym Chanel lubiła mówić i o którym mówiła prawdę. Arthur był nią zafascynowany, ale nie chciał się z nią ożenić. Uważał, że małżeństwo to transakcja. Tłumaczył jej: „Ci, którzy się naprawdę kochają, nie muszą brać ślubu”. Ona udawała, że się z nim zgadza. Naprawdę nigdy się z tym nie pogodziła. Ale był mężczyzną, który jako pierwszy uwierzył w nią i stworzył szansę na stanie się w przyszłości tą wielką Chanel.

Dziś to właśnie na jego część Rouge Coco Shine ma w nazwie słowo "Boy" i to właśnie jemu jest produkt dedykowany. Autorem pomysłu jest dyrektor kreatywny Peter Philips.

Cena pomadki to 32$

Zobacz też:

Historia perfum Chanel No. 5

Perfumy Chanel no.5

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (4)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość

  Oceniono 21 razy 17

  Ona żyła ponad wiek temu, więc wtedy palenie uważano za coś luksusowego, na co nie każdy mógł sobie pozwolić. Coco jest dla mnie niesamowita! Wyrażam dla niej pełny szacunek, czytałam książki, oglądałam biografie. Urodziny mam na początku maja, więc może dostanę tą pomadkę na urodziny.

 • malinoweniebo

  Oceniono 4 razy 4

  Coco była niesamowitą kobietą...

 • Gość: Gość

  Oceniono 13 razy -3

  Uwielbiam ją! Powiem szczerze - dla mnie palenie jest rzeczą osobistą. Jedni lubią drudzy nie, ale chyba ważniejsze jest co ktoś robi, osiąga a nie czy pali :) Pomatka może być ciekawa więc myślę nad zakupem ;)

 • Gość: Gość

  Oceniono 17 razy -7

  nie cierpie gdy kobieta pali papierosy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX