Już jest! Teledysk Lady Gagi do utworu "Judas"

annaszulc
09.05.2011 09:40
A A A
Lady Gaga - Judas

Lady Gaga - Judas (fot. ladygaga.com)

Długo wyczekiwany klip do drugiego singla z krążka "Born this way" ujrzał światło dzienne! Zobaczcie czym Gaga zaskoczyła tym razem!

Pojawił się teledysk do drugiego singla z nowej płyty Lady Gagi. Utwór nosi tytuł "Judas". Na listach przebojów radzi sobie do tej pory odrobinę gorzej od pierwszego - "Born This Way".  Klip zapowiadany był jako bardzo kontrowersyjny. Ci, którzy spodziewali się nagości i wielu nawiązań do seksu, minęli się z wyobrażeniami piosenkarki, która wspólnie z choreografką Laurieann Gibson wyreżyserowała ten obraz. Według artystki historia opowiada o apostołach-rewolucjonistach, którzy w formie gangu motocyklistów zmierzają do współczesnej Jerozolimy, by spotkać Jezusa. Prowadzeni są przez piosenkarkę wcieloną w Marię Magdalenę i Maryję.

W teledysku znajdziecie wiele odwołań do religii. Są symbole oczyszczenia w formie fali zalewającej Gagę, czy oddania w scenie mycia stóp. Sama piosenkarka podkreśla, że klip nie jest dyskusją z religią, a jej pochwałą - najwyraźniej zabezpiecza się przed "czepialskimi", którzy gotowi są osądzać ją o obrażanie uczuć religijnych, czego naszym zdaniem i tak nie uniknie.

W obrazie znajdziecie mnóstwo kreacji nawiązujących do mody motocyklowej, takich jak skórzane kurtki, ćwieki czy bandana, z której słynął Axl Rose. Zwróćcie uwagę na stroje inspirowane szatami świętych, na przykład niebieskim body z wyszytym sercem. Nie zabrakło odwołań do lubianego przez piosenkarkę futuryzmu - aksamitny kombinezon z jajowatym czepcem pojawia się w scenie ze złotą bronią, która jest kolejną pomysłową ciekawostką - zamiast strzelać, wysuwa się z niej czerwona szminka.

Niżej całość do zobaczenia, a w GALERII szczegóły do przyglądania się szczegółom.

Jak oceniacie twórczość Lady Gagi? Spisała się w roli reżyserki? Wolicie ten teledysk, czy poprzedni do utworu "Born This Way"?

Zobacz więcej:

Teledysk Lady Gagi do utworu "Born This Way"

Lady Gaga 'Born this way'

Zobacz więcej na temat:

 • 2
Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • albiongirl

  Oceniono 1 raz 1

  nie tego się spodziewałam, teledysk jest po prostu nudny. Nic szokującego, nic skłaniającego do refleksji, a i sama piosenka chyba słabsza niż poprzednie. Po takim szumie dostajemy coś, co mocno odstaje od poprzednich dokonań Gagi. I to odstaje w tą złą stronę, szczerze mówiąc. Pewnie znajdą się amatorzy, ale Gaga ma na swoim koncie znacznie lepsze numery i znacznie ciekawsze teledyski...

 • toffee

  0

  Tak, tak -ale jeśli chodzo stylizacje w Judas'ie... wspaniałe kolory, materiały ;) Sama mówiła że: "In my opinion, the only controversial thing about this video is that I’m wearing Christian Lacroix and Chanel in the same frame" ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX