Żywe lalki Barbie - piękne czy przerażające?

Martyna Wyrzykowska
17.11.2012 11:22
A A A
Młode dziewczyny na całym świecie poddają się operacjom plastycznym, doczepiają sztuczne włosy i wykonują specjalny makijaż, by jak najbardziej upodobnić się do Barbie. Choć lekarze twierdzą, że proporcje słynnej lalki są nieosiągalne dla ludzi, te dziewczyny zdają się temu zaprzeczać.

kolaż lula.pl

Valeria Lukyanova pochodzi z Ukrainy i w kilka miesięcy podbiła serca tysięcy fanów na Facebooku. Jest jedną z najsłynniejszych "żywych Barbie" na świecie, ale jej wygląd to nie dzieło natury. 21-latka poddała się już serii operacji plastycznych, dzięki którym zyskała m.in. węższą talię (podobno ma usunięte kilka żeber), mniejszy nos oraz duży, jędrny biust. Do tego oczywiście syntetyczne blond włosy oraz błękitne soczewki kontaktowe.

Zobacz więcej na temat:

 • 1
 • 1
Komentarze (13)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zewszadiznikad

  Oceniono 37 razy 17

  Czy Waleria Łukianowa jest piękna? Powiedzmy, że piękna jak lalka i to nie jest określenie pozytywne. Jej uroda jest dosłownie nieludzka. Wygląda jak z plastiku. A poza tym takie modyfikacje ciała nie mogą być bezpieczne dla zdrowia. Mogę zrozumieć kogoś, kto sobie poprawia nos albo obwisłe policzki (choć sama bym tego nigdy nie zrobiła, będąc nieskazitelnie piękna nie byłabym sobą), ale obawiam się, że ciało tej dziewczyny w końcu pociągnie ją do odpowiedzialności za to, co mu zrobiła.
  Poza tym popularność takich osób nie jest nieszkodliwa społecznie. Na szczęście wydaje mi się, że Łukianowa w sumie budzi więcej współczucia, niż podziwu (podziw budzi chyba głównie w nielicznym gronie napalonych samców, którym mogę powiedzieć: kupcie sobie dmuchaną lalkę, one naprawdę niewiele się różnią), ale jednak może być naprawdę groźnym wzorcem. Może groźniejszym niż Barbie jako taka, bo udowadnia, że wygląd a la Barbie u człowieka jest osiągalny - tylko za jaką cenę?... Za to Sarah Burge stanowi wręcz zagrożenie dla własnej córki. Czy ktoś pamięta, kto to była ta matka, która córce - dziecku! - wstrzykiwała botoks i bodajże ostatecznie jej za to ograniczono prawa rodzicielskie? Myślę, że coś takiego byłoby uzasadnione w przypadku Sary Burge, bo ona po prostu robi dziecku krzywdę, wychowując ją w przekonaniu, że trzeba dążyć do seksownego wyglądu.
  Śmieszą mnie ideologie, które określają się jako "sex-positive", "proseksualne" - bo naprawdę uważam że są mało potrzebne. Ze wszystkich stron bombarduje się ludzi seksem, NAKAZEM seksu - czy doprawdy trzeba tego obszaru życia jeszcze bronić? Osobiście jestem askesualna, ale mogłabym też na poziomie ideologicznym powiedzieć: owszem, jestem feministką SCEPTYCZNĄ WOBEC SEKSU, bo nie widzę sensu jego afirmowania. Może uczyć ludzi bardziej otwartego podejścia do seksu, mniej spętanego ideologią "słusznego" i "niesłusznego" (ale zawsze z pełnym poszanowaniem praw osób, które seksu nie lubią i nie chcą polubić) - może - ale najpierw należy dążyć do wyciszenia zgiełku kultury, który nieustannie wrzeszczy do nas "seks! seks! uprawiaj seks! kochaj seks! bądź sexy, bo inaczej będziesz Poza Kulturą".

 • fanfashion

  Oceniono 20 razy 12

  nie, nie nieeee

 • monia866

  Oceniono 21 razy 11

  sztuczne i puste;(

 • Gość: hiawa

  Oceniono 10 razy 6

  jak bardzo trzeba mieć nudne życie, żeby chcieć zwrócić na siebie uwagę poprzez upodobnienie się do zabawki, jaką jest lalka barbie.

 • Gość: Ange

  Oceniono 7 razy 3

  Wiecie co wam powiem zazdrościcie że Waleria tak wygląda może jest jak z plastiku, ale powinniście mieć większą tolerancje też ma jakieś uczucia, chce tak wyglądać to niech sobie wygląda.Gwiazdki z seriali robią tysiące operacji i nikt się nich nie czepia .Nie ważne jaką miała przeszłość ile klas skończyła co zrobiła,
  ludzie tylko szukają sensacji wkraczają w czyjeś prywatne życie . A po za tym na pewno wiele mężczyzn
  chciało by mieć taka Walerie.Dajcie jej spokój

 • Gość: ktoś

  Oceniono 3 razy 1

  jak chce być lalk waą to niech będzie co wam do jej wyglondu. jej sie podoba i to jest najwarzniejsze

 • Gość: aga

  Oceniono 5 razy 1

  ta pierwsza podobna do aktorki justyny wasilewskiej

 • Gość: he-man

  Oceniono 1 raz -1

  Валерия Валерьевна Шкрабова родилась 23 августа 1985 года
  на данным момент ей 27 лет
  плачь Шкрабоваженщина!

  a poza tym skończyla tylko 9 klas
  komus zalezy by ukryc prawdę

 • Gość: żywesrebro

  Oceniono 6 razy -2

  Moja Barbie takich jeździeckich łukowatych nóg nie miała, może dlatego, że wtedy jeszcze nie było mody na ujeżdżenie różowych kucyków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX