Perfumy z Peweksu, błyszczyki z bazaru i cienie z Inglota. 5 kobiet w różnym wieku wspomina swoje pierwsze kosmetyki

Agnieszka Hildebrand
27.03.2016 09:06
A A A
Błyszczyki z kulką, dezodoranty Impulse, puder Constance Carroll. Nasze kosmetyczne wspomnienia są wyraźne jak żadne inne. Jakie były nasze makijażowe początki?

Rossmann.pl

Malować zaczęłam się późno, bo pod koniec liceum. Zmieniłam szkołę, i z baletowego świata muzyki klasycznej i gładko upiętych włosów, weszłam w "normalne życie?- z czarną kredką i ustami w kolorze fuksji. Tak dzieje się wtedy, kiedy przez całe nastoletnie życie malujesz tylko rzęsy i to na większe imprezy. Kosmetyki oczywiście podkradałam mamie i chociaż przyjemnie mi było używać pudru Chanel czy pomadki Diora, szybko przekonałam się, że w Rossmannie takich nie znajdę. Stanęło na zbyt ciemnym podkładzie Lirene City Matt i pomarańczowym korektorze pod oczy z Miss Sporty.

Zobacz więcej na temat:

 • 1
Komentarze (7)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Panna

  Oceniono 5 razy 5

  Pomadki z Bella podkradane babci i mamie oraz dezodorant Impuls. Ah co to były za rarytasy ;). Pamiętam jak na 40 urodziny kupiłam mamie perfumy Treselle - oczywiście z Avonu. Uważałam wtedy, że to szczyt luksusu ;).

 • Gość: Agga

  Oceniono 4 razy 4

  Szkoda, że nie napisano, w jakim wieku są poszczególne wspominające panie - 30-latka się domyśli, 20-latka niekoniecznie. Bo różnice pokoleniowe bardzo tu widać - ja pierwsze kosmetyki kupowałam, gdy zakupy w bezcłówce i samo latanie po świecie były luksusami dostępnym dla wybranych, wszyscy wiedzieli jeszcze co to tusz w kamieniu i znali markę Constance Caroll (specjalnie sprawdziłam, zdziwiłam się, że jeszcze istnieje)

 • Gość: alice

  Oceniono 6 razy 4

  Pierwszy fajny artykuł od dawna xD

  Ja swoje pierwsze kosmetyki pamiętam bardzo dobrze - błyszczyk z gazetki Witch, cienie do powiek JoKo (brokatowe, niebieskie okropne) oraz kolejne błyszczyki do ust z bazarku. Pierwszy prawdziwy zakup to była pomadka w metalowym pudełeczku od Avon. Pamiętam ten smrodzik do teraz xD

 • Gość: gosc

  Oceniono 6 razy 2

  WCALE a nie 'w cale'!

 • Gość: marta

  0

  Wykręcany korektor z avonu akurat dobrze wspominam. Zdarzało się, że używałam go jako podkładu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX