15 sposobów wiązania apaszki

Apaszki doskonale sprawdzają się w nagłych wypadkach. Można ich użyć na wiele, różnorodnych sposób, dzięki którym szybko odmienicie każdą stylizację.
Apaszka Apaszka asos.com

komin

Popularne ostatnio szale - "kominy" można zrobić również z chustek. Wystarczy związać końce lub spiąć broszką i gotowe. To świetna alternatywa dla osób, które nie przepadają za naszyjnikami.

Apaszka Apaszka shopbop.com

zamiast dużego naszyjnika

Kolejnym alternatywnym pomysłem na zastąpienie biżuterii jest zawiązanie chustki w kowbojskim stylu lub (jak, kto woli) a la śliniak. Chusta staje się wtedy najważniejszym elementem stylizacji.

Apaszka Apaszka asos.com

na harcerza

Pamiętacie stroje zuchów i harcerzy? Ten sposób został zaczerpnięty właśnie z ich mundurków. Apaszkę można związać pod brodą lub niżej. Możecie również użyć broszki, którą łatwo połączycie końce chusty.

Apaszka Apaszka asos.com

zamiast krawata

Stylizacja ze zdjęcia jest bardzo elegancka i świetnie sprawdzi się do pracy lub na ważne egzamin, czy rozmowę kwalifikacyjną. Ten sposób wiązania apaszki przypomina trochę poprzedni - harcerski, ale tu węzeł został zrobiony tuż pod kołnierzykiem, a końce zostały rozłożone.

Apaszka Apaszka My Wardrobe

związana paskiem

Jeśli nie chcecie opalać szyi możecie założyć apaszkę na ramiona i opleść ją paskiem. To elegancki sposób na szybką odmianę stylizacji, gdy nie macie czasu na przebranie się.

Apaszka Apaszka asos.com

klasycznie

Klasyczny sposób noszenia apaszki sprawdza się w każdej sytuacji. Chustka została opleciona wokół szyi i zawiązana w węzeł. Prosto i efektownie.

Apaszka Apaszka mat. prasowe J. Crew

zwinięta w "rulon"

Zwiń apaszkę w rulon, a następnie zapleć ją wokół szyi. Upewnij się, że wykonana została z oddychającego materiału. Do tego wiązania najlepszy będzie wąski, jedwabny szalik.

Apaszka Apaszka asos.com

na ramionach

To jeden z najbardziej  tradycyjnych sposobów noszenia chust, który często wybierają starsze panie. Jednak, jak widać na zdjęciu, efekt nie musi być wcale w stylu retro. Wystarczy wybrać kolorową apaszkę w ciekawy wzór.

Apaszka Apaszka asos.com

na ludowo

Apaszki oprócz tradycyjnej funkcji ochraniania szyi mogą również chronić przed słońcem. Tradycyjne już wiązanie kojarzące się z polskim strojem ludowym powraca do mody. Doskonale będzie pasować do sielskich stylizacji i romantycznych sukienek w kwiatki, które są niezwykle modne.

Apaszka Apaszka fot. street

fantazyjnie

Ta metoda wiązania apaszki jest nowocześniejsza i bardziej się nam podoba niż poprzednia. Wystarczy znaleźć duża chustkę, nałożyć ją na głowę, a końce związać gumką i spleść w rulon przypominający kucyk. To wiązanie prezentuje się bardzo ciekawie.

Apaszka Apaszka Urban Outfitters

zamiast opaski

Z apaszki bardzo łatwo można zrobić fantazyjną opaskę. Długą, wąską chustkę wystarczy zwinąć w rulon i utworzyć węzeł. Związać z tyłu głowy. Dzięki niej włosy nie będą opadać na twarz, co świetnie się przydaje podczas uprawniania sportów.

Apaszka Apaszka asos.com

z kokardą

Zamiast klasycznej opaski warto końce apaszki związać w kokardę. Wygląda to świetnie i sprawdza się nie tylko podczas malowania mieszkania, czy innych prac fizycznych.

Apaszka Apaszka mat. prasowe

zamiast paska

Chustki doskonale sprawdzają się w roli paska, zwłaszcza, gdy potrzebujecie kolorowego akcentu. Wystarczy je spleść w rulon lub złożyć kilka razy, by była węższa i zmieściła się przez szlufki. Najlepszy będzie długi, wąski jedwabny szalik.

Apaszka Apaszka fot. street

zamiast bransoletki

Apaszki można nosić tradycyjnie - wokół szyi lub na głowie, ale doskonale sprawdzają się również jako ozdoby nadgarstka. Możecie je nosić zamiast bransoletek. Wystarczy zwinąć ją i opleść wokół przegubu ręki lub fantazyjnie połączyć z łańcuszkiem.

Apaszka Apaszka fot. street

ozdoba torby

Najwierniejsi fani apaszek nie rozstają się z nimi nigdy i wymyślają coraz to nowe, ciekawe sposoby ich wykorzystania. Jedwabne chustki mogą być również ozdobą toreb. Możecie zapleść je wokół rączki, jak na zdjęciu lub zawiązać kokardę.

Więcej o:
Copyright © Agora SA